Wideokonferencje

IX5000 — pierwszy system z potrójnym ekranem 70” oparty na technologii H.265

Firma Cisco całkowicie przeprojektowała rozwiązanie IX5000 w wyniku czego powstał system TelePresence z potrójnym ekranem 70” oraz pierwszy na rynku trójekranowy system H.265 obsługujący także jakość 1080p60 (2–18 Mb/s). W przeciwieństwie do poprzednika (TX9000) system IX5000 jest wyposażony w tylko jeden kodek i nie wymaga podejmowania kroków w związku

z większym poborem mocy (łączny pobór mocy wynosi 950 W). Rozwiązanie IX5000 nie ma także specjalnych wymagań dotyczących oświetlenia, ponieważ jest ono w pełni zintegrowane w systemie. Wymagania dotyczące miejsca zostały

zmniejszone o 16 proc. (wyświetlacze/światła są mniejsze). Dzięki zastosowaniu nowych technologii nie ma potrzeby instalowania klimatyzatora, ponieważ wydzielanie ciepła zostało dostosowane do normalnych

pokoi konferencyjnych. Z tego względu system IX5000 jest instalowany w całości bez korekt dotyczących przestrzeni. To absolutna nowość! Zaprojektowano go pod kątem szybkiego dostępu, co z kolei obniża koszty. Nie ma potrzeby dostosowywania pozycji kamery, ponieważ odbywa się to elektronicznie.

Do wyboru są dwie opcje wykończenia — orzesznik i orzech włoski.

Funkcje współpracy są dostępne na każdym z ekranów, z dwoma różnymi jednoczesnymi źródłami (system obsługuje do 5 indywidualnych strumieni jednocześnie). Zaprojektowane przez Cisco kamery 4K umożliwiają nawet korekty nieruchomego obrazu, gdy uczestnicy stoją w pomieszczeniu i piszą na tablicy suchościeralnej zamocowanej na bocznej ścianie. Pole obrazu różni się w zależności od sytuacji na spotkaniu.

Jest ono kontrolowane przez maksymalnie 9 urządzeń sterujących TelePresence Touch 10”, obsługujących także adnotacje i strumieniowe przesyłanie zawartości.

Podobnie jak we wszystkich innych modelach Cisco w tym także oferowana jest funkcja Intelligent Proximity.

Grupy mikrofonów są teraz wbudowane głębiej w stół, przez co przeszkadzają mniej niż wcześniej. Ponadto obecnie składają się one z 18 indywidualnych mikrofonów.

19 głośników emituje naturalny i silny dźwięk. Listwa przeciwprzepięciowa zawiera gniazdo HDMI, DisplayPort i Mini DisplayPort, co eliminuje konieczność stosowania specjalnych adapterów dla różnych urządzeń używanych podczas prezentacji.

System IX5000 jest obsługiwany przez rozwiązanie Cisco UC Manager.

SX80 — zaawansowany kodek dla integratorów systemów z H.265

Cisco SX80 to najnowocześniejszy kodek wideo na rynku. Zapewnia on jakość 1080p60 przy 10 Mb/s na strumień i współpracę HD

w jakości do 1080p30. Kodek obsługuje technologię H.265 pozwalającą na uzyskanie dobrej rozdzielczości nawet przy niskich przepustowościach. Standard H.265/HEVC może być używany do jakości 720p60 lub 1080p30. Kodek obsługuje standard HDMI/ HDCP, dzięki czemu można go podłączać do wielu standardowych telewizorów. Połączenia audio są wykonywane przy użyciu złącza Euroblock, co bardzo ułatwia podłączanie przewodów. Dostępne jest rozwiązanie MultiSite 5x w jakości do 720p30. Kodek obsługuje 3 jednoczesne wyjścia wideo

(2 HDMI, 1 DVI). System SX80 można połączyć z rozwiązaniem Cisco TelePresence Total Solution Management. Użytkownicy mogą korzystać z transkodowanej rozdzielczości HD, funkcji MultiSite, nagrywania, przesyłania strumieniowego

i przechodzenia zapory za pomocą rozwiązania Cisco Expressway. Obsługiwana jest funkcja Cisco TelePresence ClearPath (dobra jakość na słabych liniach). System TelePresence Touch 10 jest używany jako stacja robocza, co oznacza, że można stosować aktywny formant  do sterowania serwerem Cisco TelePresence Server. 

Użytkownik może wdrożyć system TelePresence z obsługą WebEx, a tym samym cieszyć się nową jakością konferencji dzięki kodekowi. Urządzenie obsługuje starsze kamery Cisco PHD 4x/2,5x/12x, jak również nowsze modele Cisco Precision HD 60/ SpeakerTrack 60. Cisco oferuje odpowiednie pakiety, dzięki czemu przy użyciu kamery SpeakerTrack60 można objąć zarówno małe pokoje z kilkoma stacjami roboczymi, jak

i większe pomieszczenia mieszczące ponad 40 osób (9 x 5 m). Z tego względu zaleca się zastosowanie nowego mikrofonu Cisco Table Microphone 60. Kodek SX80 obsługuje rozwiązania do sterowania multimediami Crestron i XMX.

Kodek SX80 może być obsługiwany przez rozwiązanie Cisco UC Manager i Cisco VCS. Obsługuje on technologię H.323 w oparciu o protokół SIP.

Cisco MX700 (2 x 55”) dla dużych sal konferencyjnych z H.265

W skład systemu Cisco MX700 TelePresence wchodzą dwa wysokiej jakości 55-calowe ekrany, których można używać na potrzeby wideo i współpracy. Eliminuje to konieczność korzystania w nowoczesnych salach konferencyjnych z górnego projektora. Wydajny system audio z 8 lub 10 głośnikami i zintegrowanymi subwooferami zapewnia mocny dźwięk nawet w większych pomieszczeniach. Został on dostrojony pod kątem optymalnej czytelności mowy i odtwarzania treści multimedialnych.

Wbudowany kodek wyróżnia się największą wydajnością na rynku. Parametry wydajności są podobne do systemu Cisco SX80, ale w systemie MX700 zastosowano cichsze wentylatory i inne systemy chłodzące mieszczące się w jego wąskiej obudowie. Ze względu na najlepsze kodeki na rynku system MX700 obsługuje jako nowy standard kodowanie H.265. Zmniejszenie przepustowości o połowę ma szczególne znaczenie w przypadku połączeń wąskopasmowych. System MX700 można zamówić z pojedynczą kamerą lub z podwójną kamerą, aby korzystać z funkcji SpeakerTrack.

Zapewnia ona automatyczną widoczność aktualnego prelegenta, a jako dodatek do lokalizacji źródła dźwięku stosowane jest rozpoznawanie twarzy. System Cisco rozpoznaje także, kiedy prelegenci przemieszczają się po sali, np. aby narysować coś na tablicy suchościeralnej. System MX700 obsługuje także technologię BFCP/H.239 1080p60. Odchylane kamery są wyposażone w 20-krotne powiększenie i obejmują kąt do 80°.

Zestaw zawiera 2 mikrofony biurkowe i daje możliwość podłączenia kolejnych. System TelePresence Touch 10” jest używany jako stacja robocza, stąd możliwość stosowania aktywnego formantu do sterowania serwerem Cisco TelePresence Server. Opcjonalnie można zamówić 5 rozwiązań MultiSite. Urządzenia można montować na podstawie lub na ścianie. System MX700 można obsługiwać przy użyciu rozwiązania Cisco UC Manager lub Cisco VCS.

Cisco MX800/800 Dual (1/2 x 70”) dla dużych sal konferencyjnych z H.265

System MX800 Cisco TelePresence, „większy brat” systemu MX700, składa się z jednego lub dwóch wysokiej jakości 70-calowych ekranów. Dostępne są różne układy na potrzeby konferencji i współpracy. Wielu klientów wykorzystuje to urządzenie, aby zastąpić projektor w nowoczesnych salach konferencyjnych. Wysokość modułu jest dostosowana do wymiarów mebli biurowych, aby kamera nie znajdowała się zbyt wysoko, a obraz zbyt głęboko.

Wydajny system audio ze zintegrowanymi subwooferami zapewnia mocny dźwięk nawet w większych pomieszczeniach. Został on dostrojony pod kątem optymalnej czytelności mowy i odtwarzania treści multimedialnych. Wbudowany kodek wyróżnia się największą wydajnością na rynku.

Parametry wydajności są podobne do systemu Cisco SX80, ale w systemie MX800 zastosowano cichsze wentylatory i inne systemy chłodzące mieszczące się w jego wąskiej obudowie. Ze względu na najlepsze kodeki na rynku system MX800 obsługuje jako nowy standard kodowanie H.265. Zmniejszenie przepustowości o połowę ma szczególne znaczenie w przypadku połączeń wąskopasmowych. 

System MX800 można zamówić z pojedynczą kamerą lub z podwójną kamerą, aby korzystać z funkcji SpeakerTrack.

System MX 800 jest wyposażony tylko w kamerę SpeakerTrack. Zapewnia ona automatyczną widoczność aktualnego prelegenta, a jako dodatek do lokalizacji źródła dźwięku stosowane jest rozpoznawanie twarzy. System Cisco rozpoznaje także, kiedy prelegenci przemieszczają się po sali, np. aby narysować coś na tablicy suchościeralnej. System MX800/MX800 obsługuje także technologię BFCP/H.239 1080p60. Odchylane kamery są wyposażone w 20-krotne powiększenie i obejmują kąt do 80°. Zestaw zawiera 2 mikrofony biurkowe i daje możliwość podłączenia kolejnych. System TelePresence Touch 10” jest używany jako stacja robocza, stąd możliwość stosowania aktywnego formantu do sterowania serwerem Cisco TelePresence Server. Opcjonalnie można zamówić 5 rozwiązań MultiSite. Urządzenia można opcjonalnie zamówić z podstawą lub wspornikiem ściennym. System MX800/ MX800 Dual można obsługiwać przy użyciu rozwiązania Cisco UC Manager lub Cisco VCS.

Zestawy Quick Set i systemy pokojowe TP

Cisco SX20 Quick Set dla sal konferencyjnych

SX20 Quick Set składa się z wąskiego, pozbawionego wentylatora kodeka najnowszej generacji i oddzielnej kamery HD Precision z powiększeniem 2,5/4/12x. Kodek można zamontować zwrócony w dół (aby zmniejszyć nagrzewanie). Klienci mają do wyboru klasycznego pilota (opcja ekonomiczna) i obsługę przy użyciu panela TelePresence Touch 8/10” (800 x 480). W porównaniu z SX10 rozwiązanie cechuje się elastyczną obsługą aplikacji.

Rozwiązanie SX20 obsługuje technologię Intelligent Proximity. Umożliwia to integrację z urządzeniami mobilnymi, np. tabletami iPad, i łatwe udostępnianie zawartości. Doświadczenie wskazuje, że zwiększa to efektywność spotkań i akceptację użytkowników.
 

Inne cechy:

 • Wideo w rozdzielczości Full HD w jakości 1080p60 w oparciu o technologię SIP/H.323
 • Udostępnianie pulpitu w oparciu o technologię BFCP/H.239 w jakości 1080p60 + 1080p30
 • Obrotowa kamera w rozdzielczości Precision HD z powiększeniem 2,5/4/12x.
 • 1 mikrofon stołowy
 • Pilot (opcjonalnie można zastosować wyświetlacz Cisco TP Touch 8”)
 • 1 wejście HDMI na potrzeby kamery
 • 1 wejście DVI na potrzeby zawartości multimedialnej
 • 2 wejścia mikrofonowe
 • 2 wejścia HDMI na potrzeby podwójnego wyświetlacza
 • Opcjonalnie rozwiązanie SIP/H.323 MultiSite z rozdzielczością do w576p30
 • Możliwość obsługi z rozwiązaniem Cisco UC Manager lub Cisco VCS

Cisco MX200 (42”) and MX300G2 (55”) dla średnich sal konferencyjnych

Dwa systemy Cisco TelePresence MX200G2 i MX300G2 to urządzenia jednoekranowe z ekranami LED 42” i 55” LED. Ekskluzywny wygląd został uhonorowany nagrodą Red Dot Design Award. Urządzenia są wąskie, proste, eleganckie i innowacyjne pod względem funkcjonalnym. Obie linie produktów można montować na wózku z kółkami, na podstawie lub na ścianie. Obie są wyposażone we wstępnie zainstalowany kodek, jak również całe okablowanie, niewidoczne z zewnątrz. Do obsługi obu linii służy panel sterowania TelePresence Touch 10” (1280 x 800).

Przy jego użyciu operator może otworzyć zaawansowane funkcje serwera Cisco TelePresence Server: Active Control in Optimized Conferencing (Aktywne sterowanie w zoptymalizowanych konferencjach) ustawia punkty końcowe w takim położeniu, aby bezpośrednio wpływać na konferencję.

Można na przykład zmieniać układy przy użyciu sterownika dotykowego w trakcie konferencji (rozwiązanie aktywne tylko lokalnie). Uczestnicy konferencji mogą przeglądać listy numerów telefonów innych uczestników oraz na przykład wyświetlań nazwiska aktualnego prelegenta lub prezentera. Uczestników zakłócających porządek lub niepożądanych można usunąć za pomocą panelu dotykowego z aktywnym formantem.  

Inne cechy:

 • Wideo w rozdzielczości Full HD 1080p60 w oparciu o technologię SIP/H.323
 • Udostępnianie pulpitu w oparciu o technologię BFCP/H.239 w jakości 1080p30 + WUXGA
 • Zintegrowana odchylana kamera w rozdzielczości Precision HD z 5-krotnym powiększeniem i obrazem szerokokątnym 83° (HFOV) dla małych przestrzeni (MX200)

 

 • Zintegrowana odchylana kamera w rozdzielczości Precision HD z 8-krotnym powiększeniem i obrazem szerokokątnym 72° (HFOV) dla małych przestrzeni (MX300G2)
 • 1 mikrofon stołowy i stały system MX200
 • 2 mikrofony stołowe i stały system MX300
 • 2 zintegrowane głośniki
 • Panel sterowania TelePresence Touch 10”
 • 1 wejście HDMI na potrzeby kamery i 1 wejście DVI na potrzeby treści multimedialnych
 • 2 wejścia mikrofonowe
 • 2 wejścia HDMI na potrzeby podwójnego wyświetlacza
 • Opcjonalnie rozwiązanie SIP/H.323 MultiSite 4x z rozdzielczością do 576p30 i szybkością 10 Mbit/s
 • Możliwość obsługi z rozwiązaniem Cisco UC Manager lub Cisco VCS.

Osobiste rozwiązanie TelePresence, zestawy Quick Set

Cisco DX80 — uniwersalne rozwiązanie dla wybranych pracowników i pokoi pracy

 

Cisco DX80 to niezwykle opłacalne osobiste rozwiązanie TelePresence z 23-calowym ekranem dotykowym obsługujące standard wideo 1080p30 (H.264AVC). Dzięki korzystnej cenie może ono stać się powszechnie używanym urządzeniem w miejscach wymagających intensywnej komunikacji, zwiększającym efektywność pracowników. Dla mniejszych sal konferencyjnych (pokoi pracy) lub biur domowych, zwłaszcza w połączeniu z funkcją Expressway rozwiązania Cisco Unified Communications Manager, DX80 to ważny element oferty rozwiązań Cisco. Obsługuje ono udostępnianie pulpitu (BFCP) w rozdzielczości Full HD, a dzięki podnoszonej kamerze także znaną funkcję wizualizera słynnego modelu EX60/90.

Ze względu na rozmiar DX80 może doskonale zastąpić monitor, co obniża całkowity koszt posiadania w przypadku prac wysokiej jakości.

 

Inne cechy:

 • Oparty na systemie Android (dodatkowe aplikacje)
 • Obsługa konferencji WebEx®
 • Funkcje obecności i wiadomości błyskawicznych dzięki aplikacji Cisco Jabber®
 • Dostęp na żądanie do aplikacji w chmurze, np. Cisco Spark
 • WLAN 802.11a/b/g/n
 • Funkcja Bluetooth na potrzeby technologii Cisco Intelligent Proximity oraz obsługi klawiatury, myszy i słuchawek
 • Dwa zintegrowane mikrofony
 • Zintegrowane głośniki
 • 1 wejście HDMI na potrzeby BFCP
 • 5 porty USB dla akcesoriów (np. zewnętrznych kamer USB)
 • Porty 10/100/100, gniazdo kart SD
 • Obsługa dwóch wyświetlaczy zewnętrznych (HDMI/1920 x 1200)
 • Obsługa funkcji zwiększających wygodę rozwiązania Cisco Unified Communications Manager
 • Integracja z infrastrukturą bezpieczeństwa rozwiązania Cisco UC na rozpoznanym wysokim poziomie

Cisco SX10 Quick Set dla małych sal konferencyjnych

Cisco SX10 Quick Set to ekonomiczne wprowadzenie do funkcji TelePresence klasy korporacyjnej przy użyciu rozwiązania SX10, obrotowej kamery i kodeka umieszczonych w obudowie w taki sposób, że do połączenia z PoE wymagany jest tylko dostępny w handlu płaski ekran i połączenie sieciowe, Wbudowany w obudowę monitor bardzo upraszcza konstrukcję. Kabel HDMI przesyła obraz i dźwięk z telewizora do płaskiego monitora.

Zestaw zawiera także pilota. Wyposażenie opcjonalne obejmuje panel TelePresence Touch 10” (1280 x 800) i dodatkowe mikrofony zewnętrzne. Cisco oferuje także opcjonalny wspornik VESA umożliwiający stabilne dołączenie zestawu SX10 Quick Set do standardowych płaskich ekranów. Możliwy jest także łatwy montaż na ścianie.

Zestaw SX10 Quick Set jest przeznaczony do używania z rozwiązaniem Cisco Unified Communications Manager (CUCM) lub na serwerze Cisco Video Communications Server (VCS).

 • Inne cechy:
 • 1 wejście VGA i 1 wejście HDMI na potrzeby treści multimedialnych
 • 1 wejście mikrofonowe na potrzeby opcjonalnego mikrofonu stołowego
 • 1 wyjście HDMI
 • PoE klasy 3 (maks.15,4W), wideo w rozdzielczości Full HD 1080p30 w oparciu o protokół SIP
 • BFCP oparte na udostępnianiu pulpitu w jakości 1080p30 + WXGAp5
 • Zintegrowana odchylana kamera w rozdzielczości Precision HD z 5-krotnym powiększeniem i obrazem szerokokątnym 83° (HFOV) dla małych przestrzeni
 • Efektywny tryb oszczędzania energii w trybie uśpienia (< 5 W)
 • Funkcja Intelligent Proximity (integracja terminali mobilnych na potrzeby obsługi i udostępniania zawartości.